Jdi na obsah Jdi na menu
 

0. INFO platba příspěvků :

 info.jpg


5. Fotbalový nábor :

 nabor-louky-2019.png-levy.png


 

5.místo turnaj Otrokovice ...

28. 1. 2013

        mladší žáci roč. 2000      

 

  sestava  

Hercík Šimon, Janota Martin, Křek Adam, Látal Martin, Ševčík David, Mikulášek David, Sadil Marek, Dlouhý David

 

  zápasy   

SFK Elko Holešov - SK Baťov 1930   3 : 6    
               
FC Fastav Zlín - Viktoria Otrokovice   6 : 1    
               
SK HS Kroměříž - FŠ SK Louky   3 : 3   Dlouhý 2x, Janota
               
Viktoria Otrokovice - SK Baťov 1930   3 : 2    
               
SFK Elko Holešov - FŠ SK Louky   0 : 1   Janota
               
FC Fastav Zlín - SK HS Kroměříž   4 : 0    
               
FŠ SK Louky - SK Baťov 1930   2 : 2   Křek 2x
               
Viktoria Otrokovice - SK HS Kroměříž   0 : 3    
               
SFK Elko Holešov - FC Fastav Zlín   3 : 3    
               
SK HS Kroměříž - SK Baťov 1930   5 : 3    
               
FŠ SK Louky - FC Fastav Zlín   1 : 5   Křek
               
Viktoria Otrokovice - SFK Elko Holešov   3 : 4    
               
FC Fastav Zlín - SK Baťov 1930   3 : 2    
               
SK HS Kroměříž - SFK Elko Holešov   2 : 4    
               
FŠ SK Louky - Viktoria Otrokovice   0 : 4    

   komentář  

Tento celkem silně obsazený turnaj skýtal opět možnost, jak si porovnat současnou úroveň našich kluků v této kategorii. V porovnání s ostatními týmy jsme však přijeli pouze se 7 hráči do pole, když na poslední chvíli se omluvil Tom Nezval. Nezbylo nám nic jiného než závistivě pokukovat po plných lavičkách konkurenčních mužstev, kde počet silnějšího ročníku 2000 se pohyboval okolo počtu 10 (a to úplně mimo tento rámec stojí zlínský FASTAV) a doufat , že dlouhé zápasové dvacetimutovky budeme fyzicky zvládat.

     

      Vstup do turnaje jsme tedy očekávali napětím. Tedy aspoň my dospělí. První zápas, druhý spolufavorit z Kroměříže a vstup do zápasu jako z hororu. Na ukazateli svítilo 1:32 a my jsme prohrávali 0 : 2, důvod jeden jediný, naprostý nedůraz v osobních soubojích. Než se útok z první pětky vrátil na hřiště  z pohovoru na lavičce bylo to už hrozivých 0 : 3. Pak však následovalo procitnutí spících Růženek a s ním nekompromisní jízda za vítězstvím. O to nás připravilo jen špatné řešení naprosto jasných tutovek v závěru utkání. Již tento první zápas ukázal jak tenká je hranice mezi vítězstvím a prohrou. Zápas na naší straně jako kdyby odehrály dvě naprosto rozdílná mužstva.

      Druhý zápas s Holešovem představil od obou mužstev nezáživný fotbal ve, kterém jsme střídali pasáže velmi dobré s opět pěším fotbalem. Vítězství bylo zasloužené jen proto, že jsme dali o gól víc než soupeř.

      To třetí utkání s Baťovem už bylo jiné kafe a konečná remiza 2 : 2 byla po vyborně sehraném utkání, kdy jsme dotahovali 2 x vedení soupeře a remíza byla trošku smolná, protože v poslední pětiminutovce zápasu jsme měli snad 4 tutovky a na soupeře jsme vyvíjeli neustálý tlak. Mně ale potěšilo, že kluci hráli přesně to co jsme si domluvili před zápasem a hra už měla všechny parametry jak má být. Náš nejlepší zápas na turnaji.

      Utkání s FASTAVEM bylo už o počtu nastupujících hráčů. Do zápasu jsme vstoupili nečekaně dobře a akce Vosa + Adam by se dala označit jako šach mat. Výborná akce, která se dala jen těžce bránit. Výborné první střídání už ale zůstalo bez opakování a přesto, že ještě ve dvanácté minutě byl stav 1 : 1, utkání skončilo naší jasnou prohrou 1 : 5. Poslední minuty jsme odešli nejen fyzicky, ale hlavně  psychicky.

      Na poslední utkání s Viktorkou, kdy jsme měli ve svých rukou konečné druhé místo jsme nastoupili sebevědomě ale opět totálně bez nasazení. Ke všemu se přidala fatální chyba jinak vynikajícího Davči v bráně. Po stavu 0 : 1 jsme se konečně probrali a začali našemu soupeři zatápět. Ruce už byly několikrát nahoře v pozici vítězných oslav, bohužel platilo nedáš dostaneš a po rychlém brejku šel soupeř do dvoubrankového vedení. To nám sebralo poslední zbytky sil fyzických, ale hlavně těch psychických. Výsledkem byl debakl a velké zklamání kluků z výsledku.

     

Na závěr svého hodnocení se však opět vrátím k  faktu uvedenému v začátku hodnocení, že jestli chci vítězit musím do zápasu nastoupit s nasazením a vůlí po vítězství, doplněnému fotbalovým umem  100%-tním zaujetím, prostě se vším všudy co zápasu patří. Herně jsme na tom nebyli vůbec špatně a to včetně 01, nevyrovnané výkony byly způsobeny právě ne právě optimálním přístupem k zápasu a nesoustředěním se na svoje výkony.Turnaj nakonec vyhrál Zlín, ale v zápasech s Holešovem a Baťovem tahal místy za kratší konec, takže stačilo i u zlínských kluků, laxní přístup v některé fázi utkání, či dokonce jen v některé herní činnosti, výborný výkon jednoho jednotlivce v týmu soupeře a překvapení je na světě. Rozdíl mezi mužstvy v této věkové mnohdy začínají smazávat fyzické dispozice takže znovu opakuji :  Hranice vítězství či prohry, úspěchu a neúspěchu je mnohdy strašně malá a stačí jen něco málo ošidit a můžu se pak zlobit jen na sebe. 

   konečné pořadí   

Pořadí Team       Body
           
1.  FC Fastav Zlín   21 7    13
2.  SFK Elko Holešov   14 15     7
3.  SK HS Kroměříž   13 14     7
4.  Viktoria Otrokovice   11 15     6
5.  FŠ SK Louky    7 14     5
6. SK Baťov 1930   15 16     4

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář