23. 4. 2012

mladší žáci

Kašný Martin, Machala Tomáš, Mikš František, Polách Marek, Valenta Oldřich, Vičánek Jan, Zatloukal Tomáš, Hercík Šimon, Janota Martin, Křek Adam, Ševčík David, Látal Martin, Kuna Sebastián

Branky :  Janota 2x, Polách, Kuna, Vičánek

K utkání jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři, který ještě na jaře neprohrál a nebezpečně nám dýchal v tabulce na záda. Z tohoto důvodu jsme podřídili sestavu bodovému zisku a nechali jsme doma kromě Seby hráče ročníku 2001. V našem herním projevu  tak byla znát větší agresivita i rychlejší přechod do útoku.Soupeř začal utkání  rádoby kombinační hrou, ale už v první minutě ji nezvládl a Vosa se ocitl v situaci, kdy se branaře ptáme „kam to chceš“. Bohužel skóre se nezměnilo, ale za pár minut poté dotáhl Mára Polách dokonce krásnou Sebovu křídelní akci (konečně akce po křídle) a šli jsme do vedení 1: 0. Netrvalo dlouho a Seba přidal i gólový zásah, a světe div se, nejmenší hráč na hřišti dosáhl tohoto gólu chytrou hlavičkou. V tého chvíli jsme kontrolovali hru a neustále zaměstnávali soupeřova branaře. Nejvíce potlesku sklidila Frantova dalekonosná střela, která však skončila na spojnici tyče a břevna. Poločas jsme zakončili třetí brankou, kterou střelil Honza Vičánek a na přestávku jsme tak odcházeli se zaslouženým vedením 3:0.

Jenže druhá půle pro nás nezačala dobře a soupeřovi dva fyzicky nejvyspělejší i nejfotbalovější hráči se prosadili středem hřiště a dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. V této chvíli začala na naší bránu střelba jak u Verdunu naštěstí to bylo ve chvíli, kdy střed zálohy vyztužil Kaša a střely těchto hráčů jsme stíhali blokovat. Soupeř dál pokračoval ve hře pouze středem hřiště a nám se naopak dařilo využívat křídelních prostorů. Dostávali jsme se tak k nebezpečným brejkům , po kterých Vosa přidal další dva góly. Přesto, že jsme se chvíli obávali o výsledek, dotáhli jsme utkání k zaslouženému vítězství 5:2.Celý tým zasluhuje pochvalu  za zlepšený výkon, kterého devízou byl zlepšený pohyb, zlepšená bojovnost i celkový herní projev. Pochvalu,  ač možná nebyli úplně nejlepší zaslouží navrátilec do sestavy Olda Valenta, Mára Polách za neskutečně velké penzum odvedené práce a Franta Mikš, který snad konečně pochopil, že k fotbalu nepatří  jen talent ale i poctivá makačka.

Nezbývá než si přát, aby nám tento přístup vydržel co nejdéle.