MU KP FC V.Karlovice - SK Louky 1:2 (0:2)

Sestava:

Abrahám Jakub, Cink Petr, Kuchárek Patrik, Menoušek Ruda, Segrado Ondřej,  Grbavčic Dominik,  Kašný Martin, Machala Tomáš, Polách Marek, Vičánek Jan, Vyvlečka Tomáš, Hercík Šimon, Janota Martin, Křek Adam

Branky :        Vičánek , Cink

Komentář:

K utkání  nastoupilo téměř mužstvo, se kterým  můžeme možná působit v příštím ročníku soutěže KP starších žáků a to včetně několika „dvoutisícovek“. Mužstvo posílil pouze Kuba Abrahám v bráně (současné družstvo mladších žáků bohužel v současné době nemá žádného adepta) a „místní chalupář“ Peťa Cink, naopak ani tentokrát se mužstvo nedočkalo, že by k zápasu odjel dřívější lídr  ročníků 99/98 Radek Laciga. Stejně tak to dopadlo s trenérem Michalem, který oslavoval v neděli první výročí své největší pýchy. Ten byl však na rozdíl od Radka řádně omluven.

KUBÍKOVI tímto všichni přejeme hodně zdravíčka a ještě lepší nožky než měl taťka. Takové, které budou nejen fotbalovější ale také déle vydrží.

Utkání jsme začali překvapivě sebevědomě, což  bylo pro mě u některých hráčů až zarážející. Kluci si vzali k srdci většinu toho co slyšeli v kabině a trpělivou kombinací si vytvářeli po celý první poločas jednoznačnou převahu. Bohužel nám k tomu ještě chyběla větší síla v osobních soubojích, což nás limitovalo ve vytváření si střeleckých příležitostí. Ve finální fázi to tedy musel vzít na sebe Peťa Cink. Pro obranu soupeře znamenaly jeho průniky téměř vždy to nejvyšší nebezpečí. První průnik a příhru z křídelní prostoru řešili s Honzou oba špatně, opakování však bylo už na jedničku se vším všudy a mohli jsme se radovat z vedení. Další jeho akci už nestačil Honza doplnit tak to vzal Peťa na sebe a chytře projel téměř z nemožného úhlu až do kuchyně a zvýšil na 2 : 0. Škoda, že ho nemohu ještě pochválit za práci na středu zálohy, neboť tam se zachoval skutečně mazácky a nechal poctivě makat mladé. Nutno však podotknout, že stihl být u všeho podstatného. Střídající Dominik se určitě poctivě díval a poté předvedl akci velmi podobnou, opět z křídla letěl krásný centr a soupeř už lovil míč bůhví z jakého prostoru své brány. Stav však zůstal zachován. V průběhu prvního poločasu jsme se zkoušeli prosadit ještě střelou z dálky nebo akcí středem, bohužel již bez efektu. V prvním případě k tomu kluci nemají ještě potřebné dispozice ve druhém případě tomu chyběl vtip, případně narážečka.

Do druhého poločasu se podařilo domácím pravděpodobně vzbudit  a dovézt místní primadonu či primadony a hra se postupně vyrovnávala. A tak byla  velká škoda, že Adam podlehl nováčkovské gólové euforii a své sólo z poloviny hřiště zakončoval zbytečně brzo, jinak mohlo být po zápase. Domácím se totiž  v polovině druhého poločasu podařilo snížit po naší hloupé chybě první střelou mezi tyče na 2 : 1. Víc jsme však soupeři nepovolili a mnozí tak mohli oslavit svůj první start v této kategorii jako vítězný.

Pochvalu zaslouží celý tým, který nastoupil v premiérovém složení za celkový herní projev, nejmladší dvoutisícovky pak ještě za to, že se urostlejšího soupeře nezalekli a bojovali jako lvi i když to někdy pořádně bolelo.

Trenér: Petr Látal