41. Podaný Adam 0 : 2
53. Janča Petr 0 : 3
85. Pískal Ondřej 0 : 4

Komentář:

V sychravém a větrném nedělním dopoledni nás čekalo utkání proti Lípě. Domácímu týmu se zatím příliš nedaří a nachází se na předposledním místě tabulky. Na těžkém terénu nás ovšem nečekalo nic snadného, i když jsme přijeli v roli favorita.

Od prvních minut jsme byli fotbalovějším mužstvem a naši ofenzivní hráči dělali domácí obraně velké starosti. První vyloženě gólovou příležitost měl Malota, který ale pálil pouze do gólmana. Zkoušel to i Petr Janča, který se vrátil do sestavy po drobném zranění. Nakonec to však byl až Tomáš Burša, který ve 21. minutě otevřel skóre zápasu. Gól nás uklidnil, ale chtělo to pojistku. Domácí příliš šancí neměli. Jejich střely většinou mířily mimo tři tyče a starosti nám udělalo pouze několik centrů směřujících do pokutového území. S těmi si však obrana dokázala poradit. Během první půle jsme zahrávali velké množství rohových kopů, ale ani jeden jsme nevyužili, přitom především šance Janči a kapitána Mikače volaly po gólu. Na druhý gól se tak stále čekalo, protože se neujala ani nebezpečná střela Kovaříka, která jen těsně minula bránu. Až těsně před přestávkou dostal Podaný přihrávku do úniku a překonal domácího brankáře - 0:2.

Druhý poločas jsme hráli proti silnému větru a toho domácí chtěli využít. Hned po rozehrávce nás na několik minut zatlačili v našem pokutovém území pokoušeli se vstřelit kontaktní gól. To se jim nepovedlo a tak udeřilo na druhé straně, kde v 53. minutě zvyšoval na 3:0 pro Louky Petr Janča. Po této brance mohl trenér promíchat sestavu a ve zbývajícím čase se dostali do hry i kluci z lavičky. Domácí Lípa se snažila alespoň korigovat výsledek a málem se to podařilo. Levý záložník centroval do pokutového území a míč i za pomoci větru směřoval do Pavelkovy brány. Ondra však zasáhl a míč vytěsnil od břevna na rohový kop. V poslední desetiminutovce si zkoušel útočník domácích vymodlit penaltu, ale za svůj herecky výkon byl odměněn žlutou kartou. Na druhé straně se však pokutový kop pískal. Penaltu vybojoval Petr Janča a její exekuci si vzal na starost náš specialista, Ondra Pisklák, který ji proměnil a zvýšil na 4:0. Toto bylo i konečné skóre. Kromě tří bodů nás může těšit i druhé čisté konto v řadě.

V sobotu nás čeká odložené derby s Tečovicemi, čímž uzavřeme podzimní část sezóny. Vzhledem ke špatnému stavu hrací plochy v Loukách, je možnost, že se utkání odehraje na umělé trávě. Budeme vás včas informovat.

Ondřej Pavelka - Jiří Kadlík, Kuchárek, Mikač, Pisklák - Bača, Kovařík, Burša, Podaný - Malota, Petr Janča...

Připraveni: Sadil, Martin Pavelka, Kocourek, Valerián, Landt, Radek Janča